статьи
Вбили Олеся Бузину
Вбивство журналіста Олеся Бузини, свобода слова

Розстріл журналіста одразу прокоментував Президент України Петро Порошенко. За словами Гаранта, це вбивство спрямоване «на дестабілізацію внутрішньополітичної ситуації в Україні, на дискредитацію політичного вибору Українського народу».
Українські політики Анатолій Гриценко, Володимир Ар'єв, Вікторія Сюмар та Ігор Луценко висловились щодо можливих причин трагедії. Мовляв, це вигідно російським спецслужбам і саме російська сторона розхитує ситуацію в Україні напередодні Дня перемоги — 9 травня.
Одразу ж з'явилася і реакція Володимира Путіна. Російський президент назвав вбивство журналіста Бузини «політичним».
Останнім місцем роботи журналіста стала газета “Сегодня”. У січні 2015 його призначили головним редактором видання. Однак вже у березні, Олесь Бузина звільнився. Причинами свого вчинку, журналіст назвав цензуру у виданні, неможливість міняти кадрову політику та давати особисті коментарі іншим ЗМІ.
Олесь Бузина відомий український письменник та журналіст. За життя він видав кілька історичних книжок «Таємна історія України-Русі», «Революція на болоті», «Поверніть жінкам гареми», «Вурдалак Тарас Шевченко», «Ангел Тарас Шевченко». Деякі з них встигли стати скандальними і призвели до численних судових позовів.
В своїх книжках, як і в журналістських матеріалах Бузина намагався проводити власні розслідування. Автор завжди відверто висловлював свої погляди, як у творчості, так і в житті. Це часто призводило до різних конфліктів. Олесь Бузина виступав проти помаранчевої революції 2004-го року та неодноразово мав протистояння з депутатами від Блоку Юлії Тимошенко. Через що Бузину вважали прорегіональним журналістом і звинувачували у підтримці Партії регіонів. Хоча, сам журналіст належав до іншої політичної партії - “Русский Блок”. Він цієї політичної сили, журналіст навіть двічі балотувався у народні депутати України.
Також Бузина відомий своєю боротьбою з цензурою в Україні, боротьбою за вільний розвиток як української, так і російської мов на українських теренах, а також боротьбою за федералізацію країни.
![]() 117 журналісти загинуло на війні в Україні | ![]() Звільнення Залужного | ![]() Діти війни | ![]() 43 журналісти загинули на війні в Україні | ![]() 12 журналістів вбито під час війни РФ проти України |